חברות ישראליות רבות שואפות להרחיב עסקיהן אל מחוץ לגבולות המדינה ומחפשות שווקים חדשים שזקוקים לתוצרתן, לשירותיהן, ולהיצע המיוחד שיש להן לתת. גופים ממשלתיים, בהם משרדי ממשלה, חברות סמך ממשלתיות, גופים מוסדיים ועוד שואפים אף הם להרחיב פעילותן אל מחוץ למדינה. כל אחד עושה זאת מסיבותיו הוא. חברות שואפות להרוויח כסף, גופים ממשלתיים עושים זאת לצורך הידוק קשרים מדיניים ואחרים. יש גם פעילות הומניטארית ועוד. אפריקה היא יבשת מתפתחת שזקוקה לחידושים, להשקעות ולתנופה כלכלית. מומלץ לכל אלה ולאחרים, להיעזר בשירותי חברה מקצועית שמבצעת ניהול פרויקטים באפריקה.

חדירה ליבשת אפריקה

כלל ידוע הוא, שלא ניגשים לפרויקט מורכב ללא תכנון מפורט וללא מידע מהימן וידע מקצועי בתחום. במיוחד, חשוב הדבר כאשר מגיעים לבצע פעילות במדינה אפריקאית אשר דרכי התנהלותה שונות מהותית מאשר במדינת האם או בכל מקום אחר. יש קודים שונים לכל מדינה, ורק מומחה שמבין את ההתנהלות בה יכול לסייע בפתרון בעיות מורכבות. ניהול פרויקטים באפריקה הינו תהליך מורכב, ומומלץ לשכור שירותי חברה שהינה בעלת הידע והניסיון הנדרש לו. לחברה כזאת יש מומחים בתחומים שונים, הם ילוו כל פרויקט ויתנו גב רחב וחזק להנהלת הגוף המעוניין בביצוע פעילות חדשה או מתמשכת.

תכנון והכרת השטח

ניהול פרויקטים באפריקה מחייב, בראש וראשונה, תכנון שמגיע ממקום של הכרות השטח אבל נתמך על הכרות הגוף המבצע. לצורך כך, ילמדו מומחי החברה המייעצת על אופי הגוף ניהול פרויקטים באפריקההמבקש לפעול באפריקה ויכירו את המערכות הרלוונטיות והחיוניות שלו אשר יפעלו במדינה. ייערכו דיונים משותפים וינסו למצוא את הדרך המתאימה ביותר להתחלת הפעילות. פעילות חדשה הינה מאתגרת ומחייבת השקעה רבה בזמן ובכסף. כדאי לנצל את ההשקעה בצורה המיטבית כדי להשיג מקסימום הצלחה במינימום זמן. ניהול פרויקטים באפריקה שמתבצע על ידי אלפו סיסטמס בע”מ מגדיל מאוד את סיכויי ההצלחה.

ייעוץ וטיפול

למעשה, החברה מייעצת ומטפלת בכל הנושאים הכרוכים בפעילות הגוף המבצע. אם מדובר בחברה עסקית אזי ייבחר מקום שיהווה את מרכז העסקים במדינה האפריקאית והוא, יהיה כמובן, קרוב ונגיש לכל השירותים הנדרשים. אותו הדבר לגבי פעילות ביטחונית, מסחרית ואחרת. ניהול פרויקטים באפריקה כולל גם סיוע לוגיסטי בנושא מכרזים, השגת קשרים עם העולם העסקי והמוסדי. וכן, במעקב אחר פעילות קיימת כמו פרויקטים, עזרה בשינוע מוצרים וסחורות, עזרה במציאת פתרונות מול הלקוחות ועוד. כדאי לזכור, כי הצעד הראשון במדינה אפריקאית חדשה חשוב מאין כמוהו כדי להביא להצלחה מרבית.