העולם שאנו חיים בו הפך להיות מרובה סכנות ואיומים יותר מאי פעם. פתרונות האבטחה שנדרשים ממדינות ומחברות אזרחיות הפכו מורכבים יותר ויותר. למעשה, מתנהל קרב מוחות של ממש בין חברות מקצועיות אשר מאבטחות אזורים ומתקנים, מול גורמים שונים שמנסים לפרוץ את מערכות האבטחה כדי לגרום נזק או כדי להפיק רווח. המערכה מתנהלת בחזיתות רבות ושונות, צבאיות ואזרחיות כאחד. באופן טבעי, למדינה כמו ישראל יש יתרון מובנה בתחום ההגנה על מטרות צבאיות ואזרחיות כאחד. הניסיון הרב שנצבר על ידי הישראלים, בנוסף להטמעת פתרונות אבטחה בהיקפים אדירים, הפכו את הייעוץ הישראלי למבוקש במיוחד.

Aerial surveillance systems הן מערכות אבטחה המותקנות על מטוסים ללא טייס, שמוכרים בציבור תחת הכינוי מל”טים. מטוסים ללא טייס מסוגלים לשאת מערכות מתקדמות לאיסוף נתונים, ואת המידע הזה ניתן לנצל למטרות רבות ושונות. מטרה אזרחית אפשרית היא – לדוגמא – מעקב אחרי מערכת צינורות לאיתור תקלות ובעיות. מטרות האבטחה הצבאיות מסווגות בחלקן, אך הצורך באיסוף נתונים מצולמים בזמן אמת ללא סיכון חיי אדם הוא ברור ומובן מאליו.

Aerial surveillance systems

Aerial surveillance systems הוא למעשה הכינוי המקצועי למערכות מעקב אווירי. מפתיע לגלות שמטוסים ללא טייס מסוגלים, במובנים רבים, לאסוף מידע בצורה איכותית יותר מצוותים אנושיים מוטסים. מצלמות תרמיות, מערכות הדמיה מתקדמות, חיישנים, התקני אינפרא אדום וכן הלאה מסוגלים לאסוף נתונים שהעין האנושית אינה מסוגלת לקלוט. לכך יש להוסיף את העלויות הנמוכות יותר הכרוכות בשיגור מטוסים ללא טיס וכמובן, כאמור, את ההימנעות מסיכונים הכרוכים בטיסות מאוישות. היתרונות הללו הפכו את מערכות המעקב האוויריות לרווחות ושכיחות יותר בתחומי האבטחה והמעקבים הצבאיים והאזרחיים בארצות שונות.מערכות Aerial surveillance systems

Aerial surveillance systems הן מערכות המהוות דוגמה מצוינת לכוח ולמצוינות הישראלית בעולם האבטחה. מובן מאליו שכאשר שוקלים הקמה של מערך אבטחה מתקדם עד כדי כך חובה לבחור בחברה מקצועית שמסוגלת לנהל פרויקטים בהיקף גדול. יש לבחור בחברה שיש לה ניסיון רב ויכולת לנתח את הצרכים של הלקוח, וכמובן – לתמוך בהטמעת מערכות האבטחה המשוכללות בארגונים גדולים ועתירי פעילות. מדובר במערכות ממוחשבות הדורשות ידע והבנה מקצועית, ויש לשלבן בצורה חלקה פעילויות הארגון השונות. כדי לנהל פרויקט בסדר כזה נדרשת עבודת אינטגרציה נרחבת שתסייע ללקוח להפנים את היכולות השונות והאתגרים שמציבה המערכת החדשה. רק כך יהיה אפשרי להפיק את מלוא התועלת ממוצרי מעקב אווירי משוכללים אלו ולנצלם בצורה הטובה ביותר.