אי אפשר להתעלם מהעובדה שישראל ממוקמת בין מדינות ערביות ולכן הנושא הביטחוני בה מוגדר כאחד הנושאים החשובים, אם לא הנושא החשוב ביותר. רמת הביטחון הגבוהה בישראל מבטיחה את המשך קיומו של העם היהודי בו ולכן ישראל היא גם אחת המדינות המובילות בתחום הייעוץ הביטחוני/ שירותים שונים מאת חברות ייעוץ בטחוני.

מהו ייעוץ ביטחוני?

חברות ייעוץ ביטחוני הן חברות שמספקות שירותי ייעוץ בכל הקשור אל ביטחון המדינה וביטחון עסקים שונים. יש חברות רבות שמספקות שירותי ייעוץ בישראל וחברות מסוימות מספקות גם שירות במדינות שונות בחו”ל. חשוב לקחת בחשבון שייעוץ ביטחוני תמיד חייב להינתן על ידי מומחים בתחום הביטחון. בישראל קיימים יועצים רבים שמסוגלים לספק שירותי ייעוץ ברמה הגבוהה ביותר ולכן היא נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום שירותי ייעוץ חברות ייעוץ בטחוני – ישראל במקום הראשוןביטחוני. המטרה העיקרית של חברות ייעוץ בטחוני שמספקות שירותי ייעוץ בתחום הביטחון היא לפתור איומים ממשיים של גופי טרור וארגוני פשע על מדינה מסוימת, חברות וארגונים שונים בתוך אותה מדינה.

חברות ייעוץ בטחוני בישראל

בישראל קיימות חברות שמספקות שירותי ייעוץ ביטחוני אך לא כל החברות הן חברות ייעוץ בטחוני. כיוון שמדינת ישראל ספגה לאורך כל שנות קיומה אירועים ביטחוניים רבים, מלחמות ומבצעים שונים וזאת במטרה להגן על עצמה, קיימת במדינה אסכולה רחבה  שעיקרה שירותים שונים בתחום הביטחון. חלק מהחברות מספקות שירותי ביטחון ושירותי ייעוץ בגבולות המדינה וחברות אחרות מעסיקות מומחים בקנה מידה בינלאומי שמספקים שירותי ייעוץ לביטחון גם במדינות רבות מעבר לים. הניסיון של חברות ייעוץ בטחוני ישראליות הוא ניסיון עשיר מאוד ובדרך כלל עשיר יותר בהשוואה אל חברות לא ישראליות, תודעת השירות של חברות אלו גבוהה, יש למומחים שלהן ניסיון עשיר בשטח ולכן בדרך כלל הן נבחרות על ידי חברות, גופים ממשלתיים שונים וארגונים שונים מחו”ל. בעיקר ארגונים שאינם יכולים לאפשר לעצמם את הסיכוי הקלוש ביותר שתתבצע פריצה למתחם שלהם או פעולת טרור במתחם או בקרבתו.

מה החברה מספקת?

חברות ייעוץ בטחוני מספקות שירותי יועצים מומחים בתחום הביטחון.  יש לקחת בחשבון שארגונים וגופים ממשלתיים רבים חשופים לאיומים שונים, אם הכוונה היא אל ריגול תעשייתי, זליגת מידע מסווג, אירועי טרור, פריצה למתחם ועוד. יועץ מטעם אותה חברת ייעוץ בטחוני יוכל להבטיח ייעוץ לגבי ביטחון פיזי במתחם, ניהול של מצבי חירום שונים במתחם, אבטחת מידע וכמובן תוכנית פעולה במצבי חירום. היועץ יספק תוכנית מסודרת בהתחשב במטרה ובדרישות של אותו לקוח ובהתאם ניתן יהיה ליישם את הצעדים השונים עליהם הוא המליץ.